شرایط عمومی پذیرش دانشجو

پذیرش دانشجو در این موسسه، از طریق ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری که هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود، صورت می پذیرد.

این موسسه علاوه بر پذیرش با کنکور سراسری بر اساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون نیز در برخی رشته های صرفا مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد.معمولا دوبار در سال برای ورودی مهر و بهمن از داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دعوت به عمل می آید متقاضیان واجد شرایط پس از مطالعه ضوابط و مدارک مورد نیاز که از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و دفترچه راهنمای ثبت نام اعلام می شود، می توانند در مدت زمان تعیین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش ثبت نام کنند.

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در قالب شرایط عمومی و اختصاصی می باشد.شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجو در موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی تابع مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که همه ساله در دفترچه راهنمای کنکور منتشره از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.شرایط و ضوابط برای رشته های با آزمون و بدون آزمون متفاوت است.

موسسه آموزش عالی حکمت رضوی در حال حاضر در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مختلف حوزه علوم انسانی – اجتماعی دانشجو می پذیرد.