مرکز خدمات روان شناسی و مشاوره

دکتر طالبیان

دکتر جعفر طالبیان شریف

مسئول مرکز

همواره در زندگی با مسائل چالش‌برانگیز مختلفی اعم از فردی، خانوادگی، تحصیلی، شغلی، حقوقی و … روبه‌رو هستیم که اغلب موجب احساس سردرگمی، ‌اضطراب، استیصال و درماندگی در ما می‌شوند. به این نکته نیز واقف هستیم که در زمان برخورد با این مسائل، به دلیل فشارهای استرس‌زا، افت خلق‌وخو و روحیه، تصمیم‌گیری برای حل بعضی از آن ها، به تنهایی امکان‌پذیر نخواهد بود. گرچه گاهی ممکن است به منظور حل این مشکلات، از راهنمایی خانواده، دوستان و اطرافیان بهره‌مند شویم. اما با کمک ها و مشاوره تخصصی می توان،  سریع‌تر و با احتمال خطای کمتری، بر مشکلات فائق آمد. از این رو، مرکز مشاوره محلی امن، برای طرح چنین مسائل و مشکلاتی است که با دریافت کمک های تخصصی به حل آن ها دست می یابیم. در موسسه آموزش عالی غیر دولتی حکمت رضوی با توجه به ضرورت های فوق و با هدف ارتقاء سطح بهداشت روانی دانشجویان و پیشگیری از بروز و شیوع آسیب‌های اجتماعی، روانی و همچنین کمک به دانشجویان جهت اداره و مدیریت مسائل عمده زندگی به ویژه در دوران زندگی دانشجویی، به اهتمام هیئت محترم موسس مرکز مشاوره در سال 1390 تاسیس گردید. مرکز مشاوره موسسه تاکنون موفق به ارائه مشاوره به دانشجویان در زمینه های مختلف بوده است. از سال تحصیلی 95-94، این مرکز با رویکردی جدید و کادری متخصص و مجرب خدمات خود را در حیطه های زیر به دانشجویان موسسه ارائه می‌دهد:

مشاوره و روان درمانی

این بخش در دو زمینه درمان مسائل روانشناختی (نظیر افسردگی، اضطراب، وسواس و….) و مشاوره در موضوعات مختلف (نظیر تحصیلی، شغلی، ازدواج، حقوقی و ..) فعالیت‌ دارد.

کارگاههای آموزشی

دانشجویان می توانند از طریق كارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف مانند؛ مهارت‌های زندگی، ارتقا اعتماد به نفس، الگوهای ارتباطی، مهارت های تحصیلی، مهارت های قبل و بعد از ازدواج، آموزش های مورد نیاز را دریافت کنند. این کارگاه ها در هر ترم تحصیلی، بر اساس زمان‌بندی های مناسب و با حضور استادان مجرب در محل مرکز مشاوره دانشگاه برگزار خواهد شد.

سنجش

انجام آزمون‌های روانشناختی، شخصیتی، هوش و استعداد و همچنین رغبت‌سنج‌های تحصیلی-شغلی از فعالیت‌های این بخش می باشد.

آدرس مرکز مشاوره: مشهد- بولوار اندیشه اندیشه 68 جنب بوستان نیلوفر ابی موسسه اموزش عالی حکمت رضوی

شماره تماس: 36238659 الی 61 داخلی 211 و شماره همراه 09155217540 خانم میرزائی